Érdekességek
Sulaki - 2013-04-24
Az egyetemi felhÅ?szolgáltatások megvalósulásának és bÅ?vítésének egyik meghatározó eleme a WIFI hálózat fejlesztése...
Leginkább kedvelt egyetemi felhőszolgáltatások és a használt eszközök
A kutatás rámutatott arra, hogy a vizsgált egyetemi felhőszolgáltatások közül a válaszadók a levelező szolgáltatásokat veszik igénybe a legnagyobb arányban – az egyetemi levelezőrendszerek nem sokkal maradnak le a nemzetközi levelezőrendszerek mögött. A szolgáltatásokat a megkérdezettek elsősorban asztali vagy hordozható számítógépen használják, illetve a válaszadók több mint fele az okostelefonját is igénybe veszi erre a célra.
A felhőszolgáltatások megítélése
A felmérésben vizsgált felhőszolgáltatásokat a megkérdezettek mintegy 90 százaléka hasznosnak tartja a felsőoktatási intézmények kommunikációjában, mindössze 7 százalékuk véli úgy, hogy ezek a lehetőségek alacsony mértékben befolyásolják az egyetemek kommunikációs folyamatait.
Egyetemi felhőszolgáltatások – merre tovább?
A megkérdezettek legnagyobb arányban a dokumentumtárral kapcsolatban jelezték, hogy szívesen látnák az egyetemi informatikai szolgáltatások között, a könyvtári szolgáltatásokat a kérdőívre válaszolók csaknem fele említette a hiányolt szolgáltatások között.
Noha a kutatásban megkérdezett intézmények szinte mindegyikében található kiépített WIFI hálózat, amellyel kapcsolatban nagyrészt elégedettség mutatkozott a megkérdezette körében, a hálózat bővítésével kapcsolatban még lennének további elvárásaik (több mint egyharmaduk kiválónak és ugyanennyien jónak tartják azt; annak további bővítését az összes megkérdezett több mint fele említette a fejlesztendő informatikai területek között).
Az egységes azonosítást, az egyetemi online szolgáltatások bővítését és az elektromos hálózat fejlesztését a megkérdezettek több mint egyharmada jelölte meg fejlesztési területként annak érdekében, hogy még elterjedtebb legyen az egyetemi felhő-alapú szolgáltatások használata.
Az online vizsgáztatási rendszer iránt jelentős érdeklődés mutatkozott a megkérdezettek körében: több mint kétharmaduk jelezte, hogy intézményében már sikerrel használják, vagy a közeljövőben tervezik bevezetni azt.
[%SUP%](1) [%SUP%]A nem reprezentatív kutatás 82 fő (tanár, hallgató, egyetemi alkalmazott) véleményét tükrözi. A kutatás személyes lekérdezés útján történt.